Candida diéta
Életmódváltás menete a candida diéta alatt
Itt mindent egyben megtalálsz, amit a candida diéta alatt alkalmazni érdemes időintervallumokra leosztva. Bár inkább ez életmódváltás és méregtelenítés és nem diéta, hiszen a „diéta” kifejezés egészen mást jelent.
Az alkalmazott kúra tekintetében mindenképpen kérd ki szakorvos véleményét!
A candida diéta egyik fontos eleme a folyadék
Az első és legfontosabb a candida diéta alatt, hogy oda kell figyelni a megfelelő mennyiségű folyadék bevitelére, hiszen a felszabaduló méreganyagok ennek segítségével tudnak távozni a szervezetből. Ha erre nem figyelünk oda, akkor önmérgezést is okozhatunk nagyon kellemetlen tünetekkel. Továbbá sejtjeink számára is nagyon fontos a megfelelő hidratáltság. A szükséges mennyiség 2-3 l naponta, de ez függ a testsúlytól és az életviteltől is. A megfelelő mennyiségű és minőségű folyadék fogyasztása nem csak a candida diéta alatt fontos. Folyadék alatt az ízesítés nélküli teát, forrázott csapvizet vagy szűrt vizet, esetleg ásványvizet értem és semmiképpen sem cukrozott, édesített, ízesített és alkohol tartalmú italokat.
Javasolt a Lapacho tea alkalmazása kúra szerűen. 6 hétig naponta 1 liter, utána 4 hét szünet, majd ismét 6 hét Lapacho tea. Elkészítése: 1 liter forrásban lévő vízbe beleteszünk 1 púpozott evőkanál Lapacho teafüvet és 5 percig forraljuk.
Candida diéta és a rendszeres sport
Sokak számára a candida diéta egyik gyenge pontja a sport. Viszont be kell ismernünk, hogy ha egészségesek szeretnénk lenni, akkor nagyon fontos a rendszeres sport. Kezdetnek elég annyi, hogy iktassunk be napi 20 perc sétát. Természetesen az igényelt sport fajtája és intenzitása egyénenként változó, ezért érdemes szakértő véleményét kikérni.
Méregtelenítés a candida diéta alatt
A candida diéta elengedhetetlen kelléke a méregtelenítés, ezért hetente egyszer érdemes a sófürdő, a talptapasz, a szauna, a beöntés, a kolon-hidroterápia, a böjt, az olaj öblögetés, vagy a keserűsó máj méregtelenítés valamelyikének alkalmazása, mert segíteni kell a testből való kiürülését a méreganyagoknak. A keserűsó máj méregtelenítést már csak akkor szabad alkalmazni, amikor a szervezetet felkészítettük erre a drasztikus lépésre, viszont ezt nem végezheti mindenki. A méregtelenítés során előfordulhat, hogy rosszá válik a közérzet, fáradékonyság, levertség, hányinger, szédülés alakulhat ki. Ez annak köszönhető, hogy elindult a méreganyagok felszabadulása, viszont nem tudnak teljes mértékben kiürülni a szervezetből. Ez önmérgezést jelent. Ebben az esetben csökkenteni kell a méregtelenítés intenzitását és a legkímélőbb méreganyag kivezető terápiát kell alkalmazni, mégpedig a sófürdő formájában, illetve növelni kell a folyadék fogyasztását.
Naponta 1x reggel fogmosás előtt olajöblögetés 10 percig.
Vitaminok és nyomelemek fogyasztása a candida diéta alatt
A candida diéta során érdemes odafigyelni a vitaminok és nyomelemek bevitelére, hiszen fontosak a szervezet számára, viszont a szükséges mennyiség mindenkinél más, hiszen függ az életkortól, a testsúlytól, az életviteltől, az egészségi állapottól, a környezeti hatásoktól és sok egyéb más tényezőtől. Érdemes szakértő véleményét kikérni az egyéni állapotnak megfelelő vitamin és ásványi anyag napi beviteléről és alkalmazásáról. Nagyon sok készítmény létezik, melyek magas számban tartalmaznak vitaminokat és nyomelemeket. Érdemes alaposan szétnézni a kínálatok között.
Candida diéta és a nehézfém kivezetés
A candida diéta során sokan nem gondolnak a nehézfémek kivezetésére a szervezetből, pedig a méregtelenítés fontos és elhagyhatatlan eleme. A Phőnix méretelenítő kúra segítségével a szervezet által megkötött nehézfémeket fel tudjuk szabadítani, viszont szükség van olyan táplálékkiegészítőkre, melyek magukhoz kötik a felszabadult nehézfémeket és így távozni tudnak a szervezetünkből a fentiekben leírt mennyiségű folyadék segítségével. Ezek nélkül a nehézfémek nem tudnak kiürülni, melyek a következők: Koriander, Chlorella, Huminiqum, Neurosan. Adagolásuk a készítmények tájékoztatójában vannak feltüntetve.
Ajánlott naponta egy gerezd fokhagyma fogyasztása (aki megteheti), az Olajfalevél kapszula (a tájékoztató szerint fogyasztva) és a Grapefruitmag kivonat (nem mindegyik egyforma hígítású) gombaellenes hatásuk köztudottan kiváló, de számos egyéb jótékony tulajdonságokkal is rendelkeznek.
Életmódváltás candida diéta alatt 1. HÓNAP
Ez volt számomra a legnehezebb időszak a candida diéta alatt. Rengeteg olyan ételről kellett lemondanom, amelyet korábban imádtam, de sajnos teljesen egészségtelen. Hála az égnek idővel rájöttem, hogy mindennek van helyettesítője és mindent el lehet készíteni az egészséges életmód érdekében.
- Táplálkozás: a „candida diétás ételelk” oldalon található “Fogyasztható ételek” táblázat 1. szakaszába tartozó ételek
- Tisztító teakeverék a candida diéta alatt: bodzavirág, diólevél, csalán, galagonya virágos ágvég, fekete ribizli levél, tejoltó galaj, ezerjófű teafüveket keverjük össze és 1 evőkanál teakeveréket forrázzunk le 0,5 l vízzel, majd 20 percet hagyjuk állni. Naponta reggel éhgyomorra fogyasszuk két hétig. Ezt követően további 2 hétig igyunk orbáncfű-kakukkfű 1:1 arányú teakeverék forrázatát naponta 2 csészével. 1 evőkanál teakeveréket forrázzunk le 0,5 l vízzel, majd hagyjuk állni 20 percig.
- Phőnix rotációs kúra (homeopátia) alkalmazása, mely 45 napig tart (homeopátiás cseppek, melyek azt az információt küldik az agynak, hogy kezdje el a testből kiüríteni a nehézfémeket). A Phőnix rotációs kúráról itt olvashatsz bővebben.
Életmódváltás candida diéta alatt 2. HÓNAPTÓL
- Táplálkozás: a „candida diétás ételelk” oldalon található “Fogyasztható ételek” táblázat 1. és 2. szakaszába tartozó ételek
- Tisztító teakeverék használata a candida diéta alatt: orbáncfű-kakukkfű 1:1 arányú teakeverék forrázatát 2 hétig naponta 1 csészével. 1 evőkanál teakeveréket forrázzunk le 0,5 l vízzel és hagyjuk állni 20 percig. Majd további 2 hétig 2 naponta 1 csészével fogyasszunk. 6 hét szünet után kezdhetjük elölről a kúrát az első hónapban alkalmazott teakeverékkel kezdve.
- Phőnix rotációs kúra, az első hónapban elkezdett kúra folytatása. Ismételni évente 1-2 alkalommal érdemes a mérgezettségtől függően.
- Bélflóra helyreállítása: A candida diétának köszönhetően a bélrendszerben található ökoszisztéma magától kezd regenerálódni, de egy kicsit érdemes megtámogatni. (A pro- és prebiotikumokról itt részletesen írok.) A Mikrorostos gél használatát ajánlom fokozatosan bevezetve (alkalmazás módja a készítményen található), mely segíti a jótékony baktériumok szaporodását. Emellett rövid ideig célszerű probiotikumot szedni. Számos probiotikumot tartalmazó készítmény létezik. Törekedjünk arra, hogy minél többféle baktérium törzset tartalmazzon és minél magasabb csíraszámú legyen. Ennek a követelménynek ismereteim szerint a Bio-Kult felel meg a legjobban, ami magyarországon beszerezhető, de lehet, hogy létezik másik hasonló, vagy jobb készítmény is.
- Candida albicans egészséges szintre szorítása a candida diéta alatt: Ma már rengeteg gombaellenes gyógyszer létezik, viszont óvatosan kell bánni velük, mert súlyosan károsíthatják a májat, ezért orvosi felügyeletet igényelnek. Vannak természetes gombaölő szerek is, amelyeknek nagy előnye, hogy gombaellenes hatásukon túl egyéb kórokozók ellen is hatnak. Nem toxikusak, fokozzák az immunaktivitást. Ide tartoznak bizonyos zsírsavak (pl. kapronsav), a fokhagyma (ma már szagtalan kivitelben is kapható fokhagymakivonat), a berberintartalmú gyógynövények (pl. borbolya), a grapefruitmag kivonat, valamint néhány illóolaj (oreganó-, rozmaring olaj, ausztrál teafaolaj stb.).
A különböző gombafajok eltérő érzékenysége miatt célszerű ezeket a szereket kombinálni. Ezeknek az alkalmazása akkor válik esedékessé, amikor a candidiasist kiéheztettük és alvó állapotba kerültek, azaz a candida diéta végén. Sajnos nem létezik pontos recept arra, hogy a candida diéta alatt mit kell alkalmazni és meddig, hiszen egyénenként más-más igények vannak a szervezetünktől függően. De talán a fentebb leírtak segítenek abban, hogy ki tudd alakítani a Neked megfelelő candida diétát.
szerkesztő: Szabóné Plástyik Andrea